utorok, decembra 14, 2010

Knižná novinka

   3. decembra vyšla nová kniha od Meg Cabot s názvom Vykúp moje srdce. Je to hystorická romanca a tu je synopsia:
  Mia Thermopolisová, princezná Genovijská, hrdinka série Denník princeznej, napísala s pomocou Meg Cabotovej svoju prvú historickú romancu. Čitateľky desiatich častí série Denníka, ktoré sa odohrávajú v súčasnosti, možno prekvapí, že romanca Vykúp moje srdce je zasadená do 13. storočia. Príbeh ich bezpochyby strhne rovnako a neodložia knihu, kým nedočítajú poslednú stránku. Láska a nenávisť sú ingrediencie, čo dodajú čaro každému románu, či už sa odohráva v súčasnosti, alebo v minulosti.
Hrdinom Miinej romance je vysoký, príťažlivý rytier, ktorý desať rokov bojoval vo Svätej zemi, no len čo vstúpi na rodnú pôdu, stane sa zajatcom krásavice s dobrodružnými sklonmi. Finnula Craisová chce totiž pomôcť sestre získať veno a zajme Huga Fitzstephena len preto, aby zaňho od jeho rodiny žiadala výkupné. Prihodí sa jej však čosi nečakané – do svojho zajatca sa zaľúbi. Aj ona prebudí v Hugovi neskrotnú vášeň. Môže však urodzený gróf pomýšľať na vážny vzťah s dcérou mlynára, ktorá navyše pytliači v jeho lesoch?

Kniha má pevnú väzbu, 288 strán. Kúpiť/pozrieť si ju môžete tu.
Tu je uverejnených pár strán z knihy. Ja osobne som knihu nečítala ale uvažujem nad ňou, pretože som od Cabotovej už mala možnosť prečítať pár kníh a má netradičný štýl písania. Je to romantická kniha, ako skoro všetky od pani Cabotovej. Kto čítal aspoň jednu časť Denníka princeznej, knihu by si mal zamilovať. :-)

 Podľa mňa je obálka čudná, rozhodne mohla byť aj krajšia a aj to písmo, mohli dať pútavejšiu, aj v kníhkupectvách by si ju potom ľudia skôr pozreli. Podľa obálky by som to skôr odhadovala na nejaký historický dobrodružný román a nie na romancu. Toť bol môj skromný názor. :) Ale páčia sa mi tie rukávy čo má tá baba na obálke. Také zaujímavé sú :D

2 komentáre:

  1. Zneje to dobre :) ja som zatial od nej prečítal iba jednu Princeznú :)) a chstám sa na ďalšie len nemám čas :/ inak máš to tu veľmi pekné :))

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ďakujem :) ja som čítala od nej tri knihy ale dobré sú

    OdpovedaťOdstrániť